Lokalne Kluby Kodowania

KLUBY KODOWANIA logo 250x250 przezroczyste

Celem projektu Lokalne Kluby Kodowania jest zachęcenie dzieci, młodzieży do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.
Głównym celem klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji.

Tematyka zajęć w ramach klubu obejmuje:

- naukę kodowania robotów Finch

- naukę kodowania w edytorze Scratch
      - naukę tworzenia prostych gier

Zdobyte umiejętności pozwolą na szybkie wkroczenie w świat programowania bardziej złożonego.

Dzięki poznaniu tych zagadnień programowanie może stać się niezapomnianą przygodą i dawać niesamowitą satysfakcję z tworzenia coraz to doskonalszych projektów.