[28.08.2018] „Bukowianie pora na czytanie i historii zgłębianie"

Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie złożyła wniosek, w ramach Programu

„Partnerstwo dla książki" na zadanie „Bukowianie pora na czytanie i historii zgłębianie",

który został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dofinansowanie w kwocie 10 000 zł.
W ramach realizacji tego zadania przygotowaliśmy wiele działań skierowanych dla różnych grup odbiorców.
Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą wziąć udział w zajęciach „Co babcia i dziadek czytali, gdy byli mali" , „W bibliotece o historii dużo wiemy, przyjdźcie to wam opowiemy"

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum mogą wziąć udział w konkursach czytelniczych: „Borejkowie - rodzina z tradycjami", „Potyczki z Edith Nesbit", „Jak to dawniej bywało"; w konkursie plastycznym na plakat: „Droga Polaków do niepodległości"; w spotkaniach z cyklu „Studiując historię „Ogniki" poznają swoje dzieje".

Dla osób dorosłych przygotowaliśmy zajęcia z obsługi komputera „@ktywni i mobilni po 60-tce"
Odbędą się też spotkania autorskie przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

O wszystkich naszych działaniach na bieżąco informujemy na naszej stronie internetowej  www.mbpbukowno.pl.