Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI),
które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”
(ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki.
Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzimy 9 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Nasza biblioteka włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, zapraszamy dzieci i młodzież na fanpage biblioteki do
wysłuchania pogadanki na temat "Mój wizerunek w sieci".
Seniorzy poprzez Google Meet będą mogli porozmawić o bezpieczeństwie w sieci (12.02.2021r. godz.11.00 więcej szczegółów na fanpagu biblioteki).