Polecamy książki, które warto przeczytać.

Ten się śmieje, kto ma zęby
Zyta Rudzka

Książka niezwykle interesująca, wciągająca i zaskakująca. Powieść jest monologiem głównej bohaterki Wery, która wędruje przez Warszawę próbując zdobyć rzeczy potrzebne do pochówku męża. Wera nie znosi kompromisów, ma niewyparzony język. Nie płacze i nie przywdziewa żałoby. Autorka bawi się językiem, nie ubarwia, często używa ostrych słów.

Agentka
Alan Hlad

To wciągająca i trzymająca w napięciu powieść historyczna. Ta powieść pokazuje jak w czasie wojny nawet cywile włączali się w walkę jak tylko potrafili.  Maria jest amerykańską bibliotekarką zajmującą się mikrofotografią. Mimo iż ma tylko dwadzieścia siedem la t jest kobietą, która sprzeciwia się temu co dzieje się w ogarniętej wojną Europie. Poznaje księgarza Tiago, który zajmuje się fałszowaniem dokumentów i ukrywaniem Żydów. Miedzy dwojgiem  bohaterów rodzi się uczucie.  Jakie wyzwania postawi przed nimi wojna? Jakie tajemnice kryją bohaterowie? Fajnie połączone wątki szpiegowskie co powoduje jeszcze większe emocje czytelnicze.

Rozdzieliło nas życie
Wiktoria Gische

Historia opowiada o Ninie i Mikołaju, jest pełna emocji, wzrusza i zmusza do refleksji. Autorka zabiera nas w podróż do ogarniętego wojną Śląska, gdzie pomiędzy dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie tak mocne, że nawet wojna nie jest w stanie naruszyć jego fundamentów. Mimo, że powieść porusza t rudne tematy, to emanuje pięknem, szczególnie przez romantyczne wątki.