Już niedługo do naszej Biblioteki trafi książka "Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte"

W ramach kampanii Komisji Europejskiej "Będę mieć oczy szeroko otwarte", już niedługo do naszej Biblioteki trafi książka "Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte".

Opowieść zawarta w publikacji ma na celu przybliżyć problemy, z jakimi borykają się uchodźcy uciekający przed wojną, uświadomić, jakie wyzwania stoją przed dorosłymi i dziećmi, dla których szkoła to często pierwszy kontakt z nowym krajem i rówieśnikami.
Bohaterką książki jest Sofia - uchodźczyni z Ukrainy, która zaprzyjaźnia się z wyjątkowo spostrzegawczą Aliną. Poprzez relacje i przyjaźń, jaka wytworzyła się między dziewczynkami, pokazane zostało jak ważne jest zwracanie uwagi na drugiego człowieka, jego potrzeby, a co za tym idzie zaoferowanie odpowiedniej pomocy.

Książka w wersji papierowej będzie dostępna jedynie w bibliotekach, natomiast każdy ma bezpłatny dostęp do książki w formie ebooka, który można pobrać klikając w link: https://victims-rights.campaign.europa.eu/pl/country/poland/crime/war_related_crimes?pk_source=ads&pk_medium=advert&pk_campaign=victims_war_%E2%80%93_librus_-poland_-_pl#crime-book

#współpraca #EyesOpen @komisjaeuropejska