Polecamy książki, które warto przeczytać.

"Do końca moich dni"
Anna Rybakiewicz
Apolonia miała wieść długie i szczęśliwe życie, niestety w 1940 roku wszystko co miała ona i jej rodzina, zostało im odebrane. Zostali zesłani na Syberię. Po dotarciu na miejsce czeka ich niewolnicza praca, głód i ubóstwo. Jerzy nie daje znaku życia, wojna trwa, a powrót do kraju jest niemożliwy. Jaką decyzje podejmie Pola? Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? To opowieść o sile miłości, przeciwnościach losu, rozstaniach i tym, co w życiu najważniejsze.

"W gąszczu kłamstw"
Kate Alice Marshall
Trzy przyjaciółki i jeden wakacyjny dzień, który zmienił wszystko. Podczas jednej z leśnych wypraw, Naomi zostaje zaatakowana przez tajemniczego mężczyznę. Sprawcę ujęto, okazał się nim seryjny morderca. Jednak kiedy po 22 latach nożownik umiera w więzieniu, wspomnienia powracają do poranionej kobiety. Naomi już nie jest pewna, kto ją wówczas napadł. Co widziały jej przyjaciółki? I dlaczego Olivia po tylu latach chce zrzucić z siebie brzemię sekretu? Autorce udało się od początku do końca utrzymać realizm i pokazać trzy różne zachowania ludzi po traumatycznych przejściach.

"Złe dziecko"
Camilla Way
Świetnie zbudowana intryga. Strona po stronie poznajemy dwie różne historie, które z pozoru nic nie łączy. Wszystko składa się w całość dopiero pod koniec książki. Z jednej strony mamy wątek dziedzicznej choroby psychicznej, z drugiej chęć pomszczenia krzywdy. Autorka nieprzerwanie manipuluje wyobraźnią , przedstawia motyw dziecka w sposób traumatyczny i bezwzględny, wiarygodnie podsuwając zachowania socjopatyczne. Fani thrillerów powinni przeczytać tę książkę.